پایان باز
 
پایان باز ،نقطه ورود به هزارراه استنتاج است

عید نوروز مبارک

دلت شاد و لبت خندان بماند
برایت عمرجاویدان بماند
خدارا میدهم سوگند برعشق
هرآن خواهی برایت آن بماند
بپایت ثروتی افزون بریزد
که چشم دشمنت حیران بماند
تنت سالم سرایت سبز باشد
برایت زندگی آسان بماند
تمام فصل سالت عید باشد
چراغ خانه ات تابان بماند

اول آرزو می کنم که همگی سال آینده همین موقع به تمام خواسته های امسالمون رسیده باشیم تا لازم نباشه آرزوهامون رو با نا امیدی تکرار کنیم.

دوم اینکه شنیدم که اگر هرکس یک روزش با دیروزش یکی باشه اون روز رو از دست داده ، ماهم اگر حرکت روبه جلو نداشته باشیم حتما ضرر می کنیم.دوست دارم امسال تلاش کنیم تا بتونیم حداقل یکی از هزاران اخلاق بد و ناپسندیده آدمی رو که اطرافیان ما متاسفانه به اون علاقه زیادی نشون می دن رو کنار بزاریم. برای خود من که به شخصه بسیار از این رفتار متنفرم بسیار پیش اومده که ناخود آگاه اون رو انجام بدم بعد به خودم بیام که ای بابا ،ای واعظ ،توکه جلوه در محراب و منبر می کنی چرا وقتی به خلوت افکار خودت میری آن فکر دیگر می کنی؟!

دیروز تو فیس بوک داشتم چرخ می زدم که یه صفحه جلوم ظاهر شد که داستان بلندکردن موهای آقای ابی رو روایت می کرد ( از اینجا می تونین بخونین ) . بعد از اینکه داستان رو خوندم و فهمیدم این حرکت برای یک موسسه خیریه بوده ،در درجه اول خیلی از این حرکت خوشحال شدم و بعد یاد قضاوت ها و حرفهایی افتادم که در مورد ایشون شنیدم... آخر عمری تازه یادش افتاده موهاشو بلند کنه... لابد اینطوری الان مد شده .... سرپیری و معرکه گیری و......

از این داستان که بگذریم من نمی دونم واقعا چرا ما بخودمون اجازه می دیم در مورد هرچیزی و هر کسی بدون آگاهی قضاوت کنیم... ما می تونیم آزادانه فکر کنیم اما اگر فکرت به زبونت اومد تبدیل می شه به تحمت،دروغ،افترا و غیره که دیگه خودتون بهتر می دونین و دیدن چه بلاهایی می تونه به سر آدم بیاره.

جالب اینجا بود یکی از افرادی که زیر اون مطلب نظر گذاشته بود نوشته بود که اصلا خوب نیست ما زود قضاوت کنیم و از این حرفا و در آخر نوشته بود من نمی دونم امثال آقای ابی که این همه پول دارن چرا نمیان از نظر مالی کمک کنن و میان از این کارا می کنن که هیچ هزینه ای نداره و برای این افراد تاسف هم خورده بود!!!!من نمی دونم فردی که توی جمله قبلی میاد قضاوت زودهنگام رو نکوهش می کنه به فاصله یک جمله خودش مرتکب همون اشتباه میشه!!!


از همه این ها که بگذریم ،حرف من اینه که هیچ چیز، هیچ چیز تا اونجا که من دیدم تو این دنیا قطعی نیست وهمه چیز نسبی هست. پس قضاوت هم روی قطعیات انجام می شه نه نسبیات.

سعی کنیم در مورد دیگران و از روی ظاهر به هیچ وجه قضاوت نکنیم .


امیدوارم سال دیگه این موقع خوشحال باشیم از اینکه تونستیم از سمت قضاوت ظاهری استعفا بدیم.


امیدوارم همیشه از خودتون راضی باشین
نوشته شده در تاریخ 1391/01/01 توسط آقا
 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک